Letní sleva -20 % na všechny produkty. Nakup si!

Rozhovor s vítězem Arnold Sports Festival 2020 Michalem "Křižo" Křižánkem

Jistě jste zaznamenali zasloužené vítězství slovenského reprezentanta Michala Křižánka na Arnold Sports Festival 2020, který skončil před pár dny. Michal „Křižo“ Křižánek získal zlatou medaili a my jsme jej po návratu domů krátce vyzpovídali, jak se jako vítěz cítí, co chystá do budoucna, jestli si dopřeje o Vánocích i řízky a cukroví, jaké jídlo nesnáší ale i jaké je to podle jeho partnerky Daniely s kulturistou žít a zda si vaří sám. To vše a mnohem více najdete v našem článku.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený EastLabs.SK (@eastlabs)

 

1. Jaká byla Vaše příprava na Arnold Sports Festival?

Můžu říct, že tato příprava byla jedna z TOP, protože jsem měl hodně času. Prošel jsem si přes odpočinkovou, objemovou a následně rýsovací fázi, takže času bylo dost a všechno šlo tak jak mělo a bez problémů. Trénoval jsem vždy 6x týdně v objemovce i v dietě, akorát v oddychové fázi to bylo 4x týdně. Co se týká stravy, tam je to pořád dokola maso, rýže, ryby, brambory, doplňky výživy a fitness doplňky od Chevronu, akorát se v každé fázi lišilo množství. V objemové fázi jídla více, v dietě méně a v oddychové i nějaký cheat meal.

2. Jaký pocit jste měl těsně před soutěží? A co Vás napadlo jako první po vyhlášení Vašeho jména jako vítěze?

Pocit před soutěží? Měl jsem v plánu si to konečně užít, protože jsem se cítil v dobré formě a dobře nachystaný a neměl jsem pochyb o dobrém výsledku. Po vyhlášení mě napadlo jen to, že jsem vyhrál a konečně se můžu najíst a užít si chvilku volna, protože od ledna se budu chystat na další soutěž v Rusku (Siberian Power Show), na kterou jsem dostal pozvání.

3. Jak hodnotíte konkurenci, tedy další soutěžící ve Vaší kategorii?

Myslím, že konkurence byla navzdory tomu, jaký je tento rok těžký z důvodu Covidu, dobrá a soutěžící byli připraveni perfektně.

4. Co plánujete nyní, až se vrátíte domů?

Plánuji odpočívat až do konce roku.

5. Jaké máte plány coby závodník do budoucna?

Plánem je se neustále zlepšovat.

6. Jste spokojený se svojí formou nebo ji chcete ještě dál posunout? Máte nějaký vzor?

Dobrý kulturista nikdy nebude se sebou spokojený i kdyby byl nejlepší na světě. Vždy je co zlepšovat a vzor nemám. Já jsem prostě já a jdu podle sebe.

7. Je něco, na čem si myslíte, že byste měl ještě na sobě v oblasti fitness zapracovat? Nějakou slabinu?

O slabinách se nemluví a kdo vidí ten ví.

8. Budou svátky, proběhne "cheat" a dopřejete si řízky, cukroví a vše co k Vánocům patří?

Ano, dopřeju si všechno co k Vánocům patří. Jsem člověk a ne stroj, můj život se netočí jen kolem fitness. Mám i rodinu a kamarády.

9. Co byste vzkázal těm, co by se chtěli na tuto profesionální úroveň dostat?

Ať méně mluví a více makají. Ať hledají způsob jak se to dá a ne výmluvy, jak se to nedá.

10. Co je Vaším snem v oblasti kulturistiky?

Sen nemám žádný v kulturistice. Sen je mít zdravou rodinu. Dům, kde budeme bydlet, pěknou zahradu a v ní vířivku s altánkem a grilem.

11. Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo a co absolutně nesnášíte?

Mám rád jídla od babičky, takže guláš, halušky a tak dále, prostě klasika. Nesnáším kuřecí prsa na vodě.

12. Co jste vystudoval a proč jste se rozhodl se nakonec stát profesionálním závodníkem?

Mám maturitu ze střední školy obchodu a služeb se zaměřením na cestovní ruch. A rozhodl jsem se stát profíkem proto, že na to mám a živí mě to a dělat manuálně se mi už nechtělo. Nadělal jsem se v dole až až.

13. Co se týká cvičení, je něco, co absolutně nerad děláte?

No, nerad dělám kardio. Také nerad cvičím biceps, protože je to nuda a taky mě nebaví trénovat na volnou sestavu.

14. A co vám dokáže udělat největší radost?

Největší radost mám, když se vracím domů ze soutěže jako vítěz.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený EastLabs.SK (@eastlabs)

A jaké to je žít s kulturistou? Na to nám odpověděla Daniela, která s „Křižem“ žije. 

1. Jaké je to žít po boku profesionálního závodníka v kulturistice?

Jaké je to žít s kulturistou? Je to složité, i když musím říct, že co byl Křižo na první soutěži v roce 2017, se toho už dost změnilo. Naučila jsem se více trpělivosti, tolerance a podporovat ho. Není to vůbec lehké, protože nálady jsou všelijaké. Já mám naštěstí povahu takovou, že raději zalezu za dětmi, když nemá svůj den. Učím se žít s tím, že je slavný a všichni a všude se za ním ohlíží.

2. Vaříte mu a připravujete jídla podle jeho aktuální diety nebo si vše připravuje sám?

Já chodím do práce a tak si většinou připravuje jídlo sám. Ale když mám odpolední směnu, snažím se mu s něčím pomoci. Když jde na soutěž, tak mu nachystám jídlo na cestu vždy já.

3. Během přípravy těsně před závody to musí být náročné, zvládáte to v klidu nebo občas dojde i na nějaké neshody?

Těsně před soutěží je to opravdu náročné, ale jak jsem již říkala, s každou soutěží je to lepší a lepší. Někdy se člověk zlobí už za úplné hlouposti a potom se večer nad tím zasmějeme, že to co zase bylo za „nervózní“ stav.

4. Podporujete ho naplno nebo už si říkáte stop a stačí, svalů máš už dost?

Podporuji ho, ale někdy už je toho moc, tak mu ze srandy řeknu, že „jako nic moc, s*r na to, radši se pojďme najíst“. Ale on ví, že já jen rýpu. Naposledy toho už bylo dost na něj, tak sám z obýváku křičel, že měl raději zůstat pracovat v dole a byl by klid. Že se takto jen týrá. Já jsem ale stále pozitivní člověk a většinou vysmátá v dobré náladě. A to někdy není dobré, když je Křižo hladový a nechce se mu jít cvičit a já kolem něj chodím vysmátá. Určitě by mě v tu chvíli nejraději vyhodil před dveře :-D Miluji ho a i když je to někdy těžké, tak já už ho neopustím, protože žádná jiná by mu netolerovala ty jeho nálady. A já si už ani neumím představit mít klidný život.

5. Když někam jdete, musí na něm ulpívat hodně pohledů.

90% lidí určitě. V létě je to mega, přes zimu méně, protože je oblečený. Děti jsou v tomto zlaté, když rodiče tahají, že „ahaaa, jaké má pán svaly“. A reakce rodičů je vždy, že „vidíš, když budeš hodně papat tak i ty budeš mít“.

Michalovi ještě jednou gratulujeme a budeme mu opět fandit na soutěži v Rusku. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.