UNDG: Last man standing - Rozhovor s Tomášem Hronem

Rozhovor se zápasníkem Tomášem Hronem

 

 

1. Jaká byla příprava na zápas na turnaji Oktagon UNDG: LAST MAN STANDING?

Příprava probíhala v mým domovským gymu Hron gym a Gauny team, pod vedením Zdeňka Pernici. Kondiční část mého tréninku má na starost už asi 12 let PhDr. Jan Cacek, děkan fakulty sportovních studií, který dohlíží na mojí kondiční přípravu. Využil jsem možnosti sparovat s klukama z Reinders gymu, kde jsme měli hodně sparing tréninků v MMA rukavicích a samozřejmě Spejbl gym, kde se už léta připravuji s Ondrou Hutníkem, se kterým jsme dobří kamarádi a s Michalem Vančurou, kam jezdím na lapy. Takže i přes nemožnost cestovat do Holandska, kde standartně trénuji před zápasem, jsem využil toho, že můžu trénovat v Čechách a bylo to super, protože těch kvalitních kluků tady máme hodně, takže si myslím, že příprava proběhla dobře.

 

2. Jak ses před zápasem cítil? Tvoji partneři na trénink před zápasem říkali, že máš výbornou formu, cítil jsi to tak i Ty?

Před zápasem jsem se cítil výborně, myslím si, že flow jsem měl vyladěnou, jak fyzicky, tak psychicky. Ta hlava byla nastavená fakt dobře a věřím, že podobnou formu nebo možná ještě lepší udělám do budoucna, protože jsem si vyzkoušel nový věci, trénink v těch malých rukavicích mi zase hodně dal v tom směru, že se mi zlepšil pohyb, oči a určitě to bude mít pozitivní přínos i do dalších zápasů.

 

 3. V zápase bylo vidět, že jste si se srbským Strahinjou Mitricem, který byl téměř o 30 kilo těžší, nic nedarovali, užil sis tento zápas?

Zápas s Mitricem jsem si užil, byl to jeden z těch tvrdších zápasů, který jsem za svoji kariéru absolvoval. Strašně tam byla znát jeho váhová převaha, těch téměř 30 kilo bylo hrozně moc a opravdu jsem koukal, když jsem ho trefoval čistými údery do hlavy a on udělal ještě krok ke mně, místo aby couval. Takže zápas byl opravdu tvrdý, ale vzpomínám na to moc rád, protože mě ten zápas strašně bavil a bylo to pro mě něco úplně nového. I když mi tu ruku na konci nezvedli, což mě mrzelo, tak jsem z toho zápasu neodcházel s pocitem, že bych prohrál. Myslím si, že jsme udělali dobrý zápas, a i podle ohlasu lidí a fanoušků na internetu a sociálních sítích, kterým se zápas líbil. Byl tvrdý, tekla krev, lítaly granáty, to si myslím, že je hrozně důležitý a atraktivní a když bude možnost, tak se toho zúčastním klidně zase rád.

 

4. Co říkáš na soupeře? Překvapilo Tě, že soupeř šel do zápasu tak aktivně?

O soupeři jsem věděl, že má dobrou fyzičku, že dokáže bojovat celý zápas a že fyzicky neodejde, ale trošku jsem doufal, že ve 4. kole mu malinko dojde, že bude víc unavený, ale byl opravdu fyzicky výborně připravený. S tou vahou byl i pohyblivý a dokázal to využít, dokázal mě dostat pod tlak a já jsem se měl asi o něco víc hýbat než s ním jít do přestřelky, ale trošku jsem se nechal strhnout emocemi, které mě na chvíli ovládly. Místo abych tedy poslouchal trenéry a šel víc do pohybu, tak jsem šel do přestřelky, což nebylo asi úplně chytrý, ale v tu chvíli to pro mě bylo důležitý to zkusit [smích]. I tak si myslím, že se zápas se povedl a byl atraktivní.

 

 5. Co plánuješ nyní? Čeká Tě odpočinek nebo trénink a další zápas?

Odpočinek neplánuji, zápas byl v sobotu a v pondělí už jsem měl první trénink. V následujícím týdnu jsem měl tréninků asi 11, protože mi tento pohyb, i když byl každý trénink těžký, pomáhá v urychlení regenerace a já to tělo držím furt v nějakém tréninkovém tempíčku a nevypadnu z toho. Lépe se mi pak navazuje na další přípravu a teďka 24.4. 2021 mě čeká pyramida Road to One v Praze a je součástí světové organizace One Championship a když vyhraji, tak dostanu smlouvu s touto organizací. Takže to je teď taková výzva, která mě čeká, bude to ve váze do 94 kg, takže musím jít ještě malinko s váhou dolů. 

 

 6. Budeš měnit něco v přípravě na další zápas?

V přípravě na další zápas změny určitě budou, protože bude zápas probíhat ve velkých rukavicích, bude to klasická K1 neboli kickbox s koleny. Bude to pyramida, a hlavně to bude v jiné váhové kategorii 94 kg, takže určitě budu využívat rychlejší sparing partnery, více pohyblivé. A minimálně na dva týdny odjedu do Holandska, kde se budu připravovat v Colosseum Utrecht s Davidem Reesem a tam už máme připravený tréninkový camp, kde bude hodně holandských sparing partnerů, abych byl na tu Prahu připravený a došel si pro vítězství.

 

 7. Spoustu fanoušků si všimlo, že od posledního zápasu s Melvinem Mané jsi zhubnul a zformoval postavu. Prozradíš nám tajemství svého úspěchu?

Ano, od zápasu s Melvinem jsem hodně zhubl, ale ne tolik na váze jako spíš na tuku, protože když minulý rok začala korona, tak jsem si řekl, že když nebudu zápasit, tak bych si mohl upravit stravu. Takže jsem si začal sám vařit a diametrálně jsem změnil přístup k životosprávě, který jsem měl celý život spíš podle chuti – na co jsem měl chuť, to jsem si dal a nic jsem neřešil. Mám rád pivko, takže jsem ho často pil, to jsem teď omezil tak, že si ho dopřeji opravdu jen jednou týdně. Omezil jsem cukry, sladký limonády, pečivo a tu stravu jsem opravdu změnil, není v tom žádná věda. Teď je to maso, zelenina, rýže a voda, nic převratného. A samozřejmě jsem využíval hodně doplňků od Chevron Nutrition, spalovače, které mi opravdu hodně pomáhají. Sice ty dávky nedodržuji tak, jak jsou na krabičkách, dávám toho tak 2x tolik, ale opravdu mi to perfektně funguje a cítím se skvěle. Takže to byly takové hlavní věci, které jsem změnil.

 

 8. Máš nějaký cíl, který bys chtěl ve své zápasnické kariéře dosáhnout?

Můj další cíl je pokusit se získat titul v organizaci One Championship ve váze 95 kg a pokud bude možnost, tak i v těžké váze nebo alespoň o ten titul bojovat, protože ho drží Roman Kryklia, se kterým jsem zápasil a prohrál jsem s ním, rád bych ho ale porazil po odvetě. Tak tohle jsou moje cíle, který bych si chtěl, ještě před tím, než pověsím rukavice na hřebík, splnit. Pokusit se ten titul urvat, protože to je věc, která mě fakt láká a byla by to taková hezká tečka pro moji kariéru.

 

 9. V bojových sportech se pohybuješ již několik let, co říkáš na vzestup bojových sportů v ČR?

V bojových sportech se pohybuji přes 20 let, a to co se děje posledních pár let díky MMA je „masakr“. Vzestup a zájem médií o zápasy a zápasníky je opravdu veliký a je to samozřejmě moc dobře. Trochu mě mrzí, že to nepřišlo o něco dřív ale až teď, když je moje kariéra řekněme už na konci. Ale je to dobře, pro ty bojovníky, že budou vidět, že lidé poznají, že jsme sportovci jako všichni ostatní, že nejsme jen rváči. Berou nás na stejné úrovni jako ostatní sportovce, a to je dobře.

 

 10. V posledních letech se hodně zvedá popularita MMA. Nemrzí Tě, že se stejná popularita nedostává i boji ve velkých rukavicích?

Jasně, samozřejmě, že mě to mrzí, že kick box nebo thai box nezažil tak velký „boom“ jako MMA, ale to je prostě vývoj, to je život. Ale důležitý je, že lidi ten sport mají rádi a on nekončí a bude tady vždycky. Zápasníci MMA zápasí v postoji a potřebují ten postoj umět, takže kde jinde by se to naučili než od nás.

 

 11. Je něco, co bys rád vzkázal svým fanouškům a těm, pro které jsi vzorem?

Fanouškům bych chtěl moc poděkovat za dlouhodobou podporu, i všem sponzorům, kteří mi pomáhají na té mojí cestě bojovníka už strašně let a chtěl bych jim vzkázat, že mám před sebou ještě pár velkých zápasů a zatím nehodlám pověsit rukavice na hřebík, takže se těšte, co „Chřestýš“ v ringu ještě předvede!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.