TOP fitness aplikace pro Váš telefon

Všimli jste si toho, že se Váš telefon postupně stává součástí Vaší osobnosti? Máte v něm veškeré informace a data, sotva se od vás vzdálí na 2 metry, pokud ho nemáte u sebe, jste z toho nervozní. Taková už je moderní doba, kdy všichni musí být online a vědět o všem, co se kde děje. Proč toho ale nevyužít? Naše telefony jsou schopny měřit takřka všechny aktivity. Co více, mohou vám pomoci naplánovat i dané aktivity, jídelníčky a tréninkové plány, které budou přizpůsobené přímo vaší osobě. Připravili jsme si pro vás výčet několika aplikací, které sami používáme a díky kterým se pro vás stane cvičení zábavou. Každá aplikace se zaměřuje na něco jiného - začínáte s tréninky, hlídáte si kalorie, nestíháte cvičit? Pro všechny máme inspiraci. 

Fitness app 1

Měření aktivity

V dnešní době má téměř každý telefon zabudovaný krokoměr a GPS. Proč tedy takové skvělé vynálezy využívat jen jako navigaci do auta a ne k měření vlastní výkonnosti? Téměř každý výrobce telefonů nabízí předinstalované aplikace na měření základních výkonů, jako jsou počty kroků, vystoupaná patra či počet aktivních minut. Pro přístroje Apple je to aplikace Health, zatímco pro Samsung je to příhodně aplikace Samsung Health. Pokud vám předinstalované aplikace nevyhovují, doporučili bychom vám aplikace Endomondo, Runtastic či aplikaci Strava, kde můžete měřit takřka všechny své sportovní i nesportovní výkony a porovnat se s vašimi přáteli.

Nevíš, co cvičit

Máte už opravdu chuť začít cvičit, ale nevíte, jak na to? Odešli jste z fitka, protože jste nevěděli, co cvičit, přecenili jste své schopnosti a dnes se nemůžete hnout? I pro vás je tu možnost. Aplikace vám nahradí drahého osobního trenéra, ať už budete ve fitku nebo budete cvičit doma bez náčiní. Můžete si i vybrat, jaké konkrétní partie posilovat. Mezi tyto aplikace řadíme PEAR - Personal Fitness Coach a Daily Workouts, které jsou určený spíše něžnému pohlaví. Pro pořádný chlapáky doporučujeme Domácí cvičení – bez vybavení, Břišní svaly za 30 dní – posilování břicha, Freeletics Bodyweight.

Yoga

Nestíhám!

V současné době je celkem pochopitelné, že lidé mají čím dál méně volného času. O to je důležitější dělat mentální pauzy a najít si pár minut denně na odreagování. Cvičení uvolňuje stres a pomůže vám odreagoval se a zapomenout na pár minut na všechny problémy. Rádi bychom vám představili aplikace, u kterých vám zabere pouhých 7 minut denně stát se fit. Aplikace The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout App a 7 Minute Workout App od společnosti Workout Apps vám nabídnou různé cviky, které prověří všechny vaše partie.

Hlídání kalorií

Pokud chcete zhubnout či nabrat svalovou hmotu, není to pouze o cvičení - musíte změnit i stravu. Na nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Udržovat povědomí o svých fyzických vlastnostech vám pomohou aplikace Body24, MyFitnessPal či v Česku oblíbené Kalorické tabulky. Můžete si v nich nastavit svou váhu a výšku a o kolik chcete zhubnout/nabrat. Aplikace vám následně sestaví jídelníček, optimalizuje počet kalorií na den nebo nabídne zajímavé recepty z volně dostupných potravin.

Toast

Fitness hudba

Málo co vás dostane do rytmu, jako muzika. Je nutné naladit muziku se správnou frekvencí, aby vám co nejlépe pomohla při vašem cvičení. Na Spotify můžete najít řadu mixů, které vám pomohou přímo při vaší aktivitě. Jednou z našich nejoblíbenějších aplikací je FIT Radio. Jedná se o placenou hudební streamingovou aplikaci, která nabízí hudbu na trénink a zároveň video tréninky. Najdete v ní od strečinku, přes cviky na různé partie těla, tak i meditační a regenerační cvičení. FIT Radio je vhodná pro ty, kteří potřebují během tréninku dobrou hudbu, která odpovídá jejich tempu.

Meditace

Každý z nás by se měl čas od času zastavit a přemýšlet sám nad sebou. Pokud jste fandou meditací, i pro vás máme připravené super aplikace, které vaše meditace posunou na další úroveň. Aplikace jako SmilingMind, The Mindfulness App nebo Aura patří k meditačním aplikacím, které vám pomohou uvolnit svou mysl, potlačit stres a motivovat vás k posunu v před.

Na závěr

Všechny doporučené aplikace můžete najít na Google Play či Apple Storu v základní verzi zdarma. Pokud by se vám aplikace líbila, můžete si dokoupit rozšíření, které vás zaručeně nezklame. Představili jsme vám několik aplikací pro vaší fyzickou i mentální pohodu. Je dobré dát si do těla, nutná je však i regenerace. Pokud jste nováčkem a stále přemýšlíte nad tím, že to vzdáte, koukněte na článek jak začít cvičit a vydržet. Pokud byste rádi urychlili proces regenerace a nevyznáte se v suplementech a doplňcích stravy, zkuste článek suplementy pro začátečníky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.