Letní sleva -20 % na všechny produkty. Nakup si!

Kolik vody pít denně?

Začít by se mělo tím, jaký přínos voda má. Je důležité si uvědomit, že pouze čistá pitná voda může skutečně uhasit žízeň a zvýšit vaši pohodu. Všechny ostatní tekutiny, jako jsou čaj nebo káva, nemohou mít takový účinek. Používají se hlavně k získání určitých chuťových pocitů.

Čistá voda pomáhá zvyšovat metabolismus, což vede k hubnutí. O tom budeme mluvit podrobněji. Nezapomeňte, že lidské tělo tvoří 80 % vody, a proto by nemělo docházet k dehydrataci, což může vést k následujícím negativním důsledkům:

  • Výskyt bolestí hlavy
  • Snížení pohody v důsledku špatné eliminace toxinů a metabolitů z tkáňových buněk
  • Vznikají otoky na těle
  • Kůže se stává suchou a ochablou
  • Vzhled křeče a křeče svalové tkáně

Abyste tělu zajistili dostatek vody, každý den musíte vypít asi dva litry. Jedná se však o průměrný ukazatel, který se mění za různých podmínek. Denní norma může být stanovena mnohem přesněji pomocí následujícího vzorce: na každý kilogram tělesné hmotnosti by mělo být spotřebováno 30 až 40 mililitrů vody. Takže s hmotností 100 kilogramů s nízkou fyzickou aktivitou by osoba měla pít 3 až 4 litry vody denně. Pokud je životní styl aktivní, pak bude norma vyšší.

Správný pitný režim pomůže zhubnout!

Voda2

Již jsme se dotkli tématu pitné vody, abychom bojovali s nadváhou. Nyní o tom budeme mluvit podrobněji. S velkým množstvím pitné vody se také zrychluje produkce moči. Jak víte, ledviny odstraňují z těla různé toxiny.

Pro mnoho žen je problém celulitidy velmi relevantní. Téměř všechny dietní výživové programy neposkytují příležitost tento problém vyřešit. Jediným účinným způsobem boje proti celulitidě je program s vysokým obsahem bílkovin, který zahrnuje snížený příjem soli a slabě minerální vody. Je to kvůli vysoké hydrofobní aktivitě proteinových sloučenin. Voda začne pronikat do všech tkání, včetně celulitidy, a urychluje vyvedení toxinů a soli z nich. To vše přispívá k ničení celulitidních tkání.

Vědci dost dobře zkoumali vliv vody na proces hubnutí. Zjistilo se například, že společně s nízkokalorickým potravinovým programem čistá pitná voda vede k výraznému snížení tělesné váhy. Při jedné studii bylo zjištěno, že při užívání 0,5 litru vody se rychlost výměnných procesů zvyšuje zhruba o 30 %. Souvisí to s termovizní reakcí organismu.

Lidé, kteří netrpí onemocněním ledvin, mohou využívat vodní dietu. K tomu je po probuzení nutné užívat jednu sklenici vody. Během mezi snídaní a obědem by se měly vypít dvě sklenice a po obědě a před večeří by se měly užívat tři sklenice pitné vody. Je také důležité snížit množství soli při přípravě jídla.

Jak voda ovlivňuje svaly a jak na růst svalů?

Voda je docela silný stimulátor růstu svalové tkáně. Když je v těle nedostatek vody, začnou se buňky zmenšovat, což vede ke snížení velikosti tkáně svalů. Kromě toho se voda používá při syntéze proteinových sloučenin a pokud je nízká, snižuje se rychlost produkce bílkovin.

Relativně nedávno vědci ze Švýcarska prokázali, že při pitné vodě dochází ke spálení podkožních tuků ve svalech. Pokud mluvíme o tom, kolik vody musíte během dne pít, když získáváte masu, udělejte to pokaždé, když se cítíte žízní. Pokud máte žízeň, může to znamenat pouze jednu věc - tělo vám řekne, že musíte doplnit zásoby vody. Již jsme hovořili o výše uvedených minimálních požadavcích na vodu.

Během tréninku je také důležité pít vodu. Pokud tak neučiníte, snižte pouze účinnost svých tříd. Pijte čistou nebo minerální vodu. Můžete také přidat med v malém množství Optimální variantou je dělat každých patnáct minut pár doušků. Můžete tak udržovat rovnováhu vody po celou dobu tréninku. Také potřeba vody se zvyšuje s použitím proteinových doplňků a kreatinu. Již jsme uvedli, že bílkoviny mají výkonné hydrofobní vlastnosti.

voda3

Věříme, že chápete, jak důležité je udržet vodní rovnováhu. Voda je to, čím můžeme kontrolovat mnoho procesů v Vašem těle. Pijte vodu a buďte zdraví!

 

P. S. předpokládáme, že když jste dotečtli tento článek, mohlo by Vás zajímat více informací o regeneraci. O tom jak regenerovat a k čemu je vlastně regenerace dobrá jsme se rozepsali v článku proč důležitá regenerace a 7 tipů jak na to

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.