Slevy na oříšky, másla a lyofilizované ovoce celý měsíc -->NAKUPOVAT!

Kolik vody pít denně?

Začít by se mělo tím, jaký přínos voda má. Je důležité si uvědomit, že pouze čistá pitná voda může skutečně uhasit žízeň a zvýšit vaši pohodu. Všechny ostatní tekutiny, jako jsou čaj nebo káva, nemohou mít takový účinek. Používají se hlavně k získání určitých chuťových pocitů.

Čistá voda pomáhá zvyšovat metabolismus, což vede k hubnutí. O tom budeme mluvit podrobněji. Nezapomeňte, že lidské tělo tvoří 80 % vody, a proto by nemělo docházet k dehydrataci, což může vést k následujícím negativním důsledkům:

  • Výskyt bolestí hlavy
  • Snížení pohody v důsledku špatné eliminace toxinů a metabolitů z tkáňových buněk
  • Vznikají otoky na těle
  • Kůže se stává suchou a ochablou
  • Vzhled křeče a křeče svalové tkáně

Abyste tělu zajistili dostatek vody, každý den musíte vypít asi dva litry. Jedná se však o průměrný ukazatel, který se mění za různých podmínek. Denní norma může být stanovena mnohem přesněji pomocí následujícího vzorce: na každý kilogram tělesné hmotnosti by mělo být spotřebováno 30 až 40 mililitrů vody. Takže s hmotností 100 kilogramů s nízkou fyzickou aktivitou by osoba měla pít 3 až 4 litry vody denně. Pokud je životní styl aktivní, pak bude norma vyšší.

Správný pitný režim pomůže zhubnout!

Voda2

Již jsme se dotkli tématu pitné vody, abychom bojovali s nadváhou. Nyní o tom budeme mluvit podrobněji. S velkým množstvím pitné vody se také zrychluje produkce moči. Jak víte, ledviny odstraňují z těla různé toxiny.

Pro mnoho žen je problém celulitidy velmi relevantní. Téměř všechny dietní výživové programy neposkytují příležitost tento problém vyřešit. Jediným účinným způsobem boje proti celulitidě je program s vysokým obsahem bílkovin, který zahrnuje snížený příjem soli a slabě minerální vody. Je to kvůli vysoké hydrofobní aktivitě proteinových sloučenin. Voda začne pronikat do všech tkání, včetně celulitidy, a urychluje vyvedení toxinů a soli z nich. To vše přispívá k ničení celulitidních tkání.

Vědci dost dobře zkoumali vliv vody na proces hubnutí. Zjistilo se například, že společně s nízkokalorickým potravinovým programem čistá pitná voda vede k výraznému snížení tělesné váhy. Při jedné studii bylo zjištěno, že při užívání 0,5 litru vody se rychlost výměnných procesů zvyšuje zhruba o 30 %. Souvisí to s termovizní reakcí organismu.

Lidé, kteří netrpí onemocněním ledvin, mohou využívat vodní dietu. K tomu je po probuzení nutné užívat jednu sklenici vody. Během mezi snídaní a obědem by se měly vypít dvě sklenice a po obědě a před večeří by se měly užívat tři sklenice pitné vody. Je také důležité snížit množství soli při přípravě jídla.

Jak voda ovlivňuje svaly a jak na růst svalů?

Voda je docela silný stimulátor růstu svalové tkáně. Když je v těle nedostatek vody, začnou se buňky zmenšovat, což vede ke snížení velikosti tkáně svalů. Kromě toho se voda používá při syntéze proteinových sloučenin a pokud je nízká, snižuje se rychlost produkce bílkovin.

Relativně nedávno vědci ze Švýcarska prokázali, že při pitné vodě dochází ke spálení podkožních tuků ve svalech. Pokud mluvíme o tom, kolik vody musíte během dne pít, když získáváte masu, udělejte to pokaždé, když se cítíte žízní. Pokud máte žízeň, může to znamenat pouze jednu věc - tělo vám řekne, že musíte doplnit zásoby vody. Již jsme hovořili o výše uvedených minimálních požadavcích na vodu.

Během tréninku je také důležité pít vodu. Pokud tak neučiníte, snižte pouze účinnost svých tříd. Pijte čistou nebo minerální vodu. Můžete také přidat med v malém množství Optimální variantou je dělat každých patnáct minut pár doušků. Můžete tak udržovat rovnováhu vody po celou dobu tréninku. Také potřeba vody se zvyšuje s použitím proteinových doplňků a kreatinu. Již jsme uvedli, že bílkoviny mají výkonné hydrofobní vlastnosti.

voda3

Věříme, že chápete, jak důležité je udržet vodní rovnováhu. Voda je to, čím můžeme kontrolovat mnoho procesů v Vašem těle. Pijte vodu a buďte zdraví!

 

P. S. předpokládáme, že když jste dotečtli tento článek, mohlo by Vás zajímat více informací o regeneraci. O tom jak regenerovat a k čemu je vlastně regenerace dobrá jsme se rozepsali v článku proč důležitá regenerace a 7 tipů jak na to

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení